• Medzinárodná spolupráca

• Keric

• KERIC je dobrovoľnícka organizácia, ktorá funguje na celom svete a naša škola začala s ňou spolupracovať už pred rokmi, tiež dobrovoľne.

KERIC nám ponúka množstvo aktivít, z ktorých si môžeme vyberať podľa záujmu študentov alebo podľa možností učebného plánu anglického a nemeckého jazyka. Do našej školy prichádzajú dobrovoľníci z rôznych, nielen európskych krajín, ako sú Rakúsko, Španielsko, Portugalsko, Vietnam, India, Keňa, ... hovoriaci anglicky alebo nemecky, aby podporili našich študentov v konverzácii. Prezentujú svoju krajinu a komunikujú témy učiva alebo spoločensky aktuálne témy. Kooperácia nám dáva možnosť zúčastňovať sa workshopov a jazykových kurzov priamo v KERICu alebo víkendových akcií v rekreačnom stredisku. Aktivity sú zamerané na zlepšovanie komunikačných zručností v cudzom jazyku. Dobrovoľníci sú mladí ľudia vekom blízki našim študentom, avšak s inou kultúrou, náboženstvom, zvykmi, tradíciami, písmom, módou, životným štýlom, čo dáva študentom možnosť konfrontovať sa s diverzitou, rešpektovať ju a diskutovať, vyjadrovať slobodne svoje názory, nachádzať riešenia, stretávať sa i mimo školy a rozširovať si obzory.