Navigácia

Právne informácie

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Kúzlo vianočnej pomoci

  Stalo sa milou tradíciou, že na našej škole počas adventu organizujeme charitatívnu akciu s názvom ,,Kúzlo vianočnej pomoci“. Tento rok sa príprav zhostila trieda 2. UVA s pani učiteľkami Júliou Haluskovou a Petrou Kubicovou. V mene organizátorov charitatívnej akcie, ktorá sa uskutočnila dňa 13.12.2018, chceme poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli na dobrú vec. Výťažok poputuje vybraným sociálne slabším rodinám nášho okresu.

 • 10. decembra 2018 sa už po štvrtýkrát uskutočnilo školské kolo súťaže v „piškvorkách“. Trio organizátorov (Mgr. Červená, Mgr. Chupáč a Ing. Kubinec) najskôr zúčastnených oboznámilo s pravidlami súboja. Podľa nich „každý s každým“ odohral tri vzájomné zápasy  (v danej dvojici mohol každý začať raz prvý a v poslednom zápase začínal zvyčajne víťaz predchádzajúcich dvoch duelov alebo si spôsob začiatku hráči určili sami). Hralo sa na štvorčekovom papieri na 5 neprerušovaných symbolov (krížik alebo kruh) v ľubovoľnom smere.

 • Deň otvorených dverí

  Do galérie Deň otvorených dverí boli pridané fotografie.

 • Adventné putovanie - Viedeň

  Do galérie Adventné putovanie - Viedeň boli pridané fotografie.

 • Áno pre život

  V týchto dňoch na našej škole prebieha aktivita obdarovania núdznych a týraných žien s deťmi, ktoré sa vplyvom životných udalostí dostali do ťažkej životnej situácie.

  Táto zbierka sa koná pre Áno pre život, n.o. v Rajeckých Tepliciach, ktorá okrem azylového domu Gianny B. Molla disponuje poradenským i komunitným centrom a linkou pomoci.

  Ďakujem všetkým študentom, ktorí sa rozhodli urobiť „Vianoce“ a radosť tým, ktorí to potrebujú. Nech Vám to dobrotivý Pán hojne odplatí.

  Pytelová

 • Odborná exkurzia vo Fakultnej nemocnici Kráľovské Vinohrady

  Nemocnica je špecializované zdravotnícke zariadenie poskytujúce starostlivosť o popálených pacientov všetkých vekových kategórií z celých Čiech. Súčasťou nemocnice je i Klinika plastickej chirurgie vykonávajúca spektrum operácií v celom rozsahu odboru – od liečby vrodených vývojových vád, akútnych úrazov ruky i tváre, zložitých mikrochirurgických rekonštrukcií. 25 študentiek IV.ZA sa v dňoch 6. – 7. decembra zoznámili s prácou zdravotníkov oboch centier i Neurologickej kliniky. Popri odbornej exkurzii sa nechali vtiahnuť do vianočnej atmosféry trhov na Václavskom i Staromestskom námestí.

 • Adventné putovanie do Viedne

  Dňa 3. 12. 2018 sa študenti SZŠ a SOŠP už po jedenásty krát vydali na cesty „Adventného putovania“, tak ako tento malý milý projekt pred pár rokmi pomenovali. Študenti si každý rok vyberú jedno z miest okolitých krajín, ktoré by v čase radostného očakávania narodenia Spasiteľa chceli navštíviť. Navštívili sme už Krakow, Wadowice, Budapešť a niekoľkokrát Viedeň, ktorá si svoje prvenstvo stále drží. Možno preto, že je súčasťou našej histórie, ale aj našej európskej súčasnosti.  

 • V múzeu ošetrovateľstva a patológie

  Múzeum ošetrovateľstva je jediné svojho druhu v Čechách a na Slovensku. Je výsledkom zanietenosti konkrétnych ľudí a vyjadrením vďačnosti všetkým zdravotným sestrám a ošetrovateľkám, ktoré pre svoje povolanie mnoho obetovali. Aj preto ho 26. novembra navštívili študentky I.ZA. Expozícia priniesla ucelený pohľad na vývoj ošetrovateľskej praxe ruka v ruke s rozvojom medicínskej techniky. Informácie iného druhu poskytlo Múzeum patológie. Študentky si mohli pozrieť preparáty patologicky zmenených orgánov konzervované formaldehydom v sklenených nádobách. Informácie spolu s vizuálnym zážitkom im umožnil  lepšie pochopiť príčiny i dôsledky ochorení.

 • Aj čistenie zubov môže byť zábava

  Vedu a pokrok nezastavíme ani v starostlivosti o naše ústne zdravie. Pani Mgr. Marta Brachová z firmy Philips oboznámila budúce zubné asistentky z II.ZAU a III.ZUA so sonickou elektrickou zubnou kefkou. Okrem teoretických vedomosti si žiaci odniesli aj správnu techniku čistenia zubov sonickou kefkou na základe samotného vyskúšania čistenia zubov touto kefkou s profesionálnou inštruktážou. Získané vedomosti žiaci naďalej využijú pri svojom štúdiu a vo svojej budúcej práci zubného asistenta.

 • Naša kolegyňa prvá v Krásňanskom drapáku

  V prvom ročníku horského preteku Krásňanský drapák sa výborne uviedla naša kolegyňa Marcelka Červená. Trasu, ktorá v dĺžke 18,2 km s prevýšením 607 m viedla po horskom teréne, asfalte, lúkach, lesných cestách a navážkach, zvládla za 1:20:25 s. Tento čas bol v ženskej kategórii časom víťazným. Gratulujeme. 

 • Dňa 21. 11. 2018 sa na našej škole uskutočnila olympiáda z angl. jazyka. Výhercami sa stali:

   

  1. Jakubcová Nikola 2.ZA

  2. Kotyrová Radka 2.ZUA

  3. Chudjaková Gabriela 1.ZA

   

  Zúčastneným ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme k postupu na okresné kolo.

   

 • Fluoridácia

  Ing. Patricia Holkovičová z firmy Colgate zavítala na našu školu s prednáškou o význame flouridácie pre naše zuby. Okrem poučnej prezentácie pre žiakov pripravila aj workshop s produktmi firmy Colgate. Žiaci si mohli vyskúšať  zubné pasty a ústne vody od značiek Meridol a Elmex a zubné kefky Colgate.  Na konci prednášky bola vyhlásená súťaž. Výhercovia  z II.ZUA a z III.ZUA si odniesli užitočné darčeky pre dokonalú hygienu dutiny ústnej.

 • Rozprávkové imatrikulácie 15. 11. 2018

  Do galérie Rozprávkové imatrikulácie 2018: 15. 11. boli pridané fotografie.

 • Ideme do Anglicka: LAKE DISTRICT - LIVERPOOL - LONDÝN

  Do galérie Ideme do Anglicka boli pridané fotografie.

  (390 €, 6 dní)

  Bližšie informácie u Ing. Mackovčákovej a Mgr. Pytelovej...

 • 4. 11. 2018

  Chlapci zo zdravotky vyhrali - Obrázok 1História badmintonu siaha až do 7. storočia. Svojich priaznivcov si našiel aj na našej škole. S ďalšími tromi strednými školami súťažili na okresnej úrovni aj dve družstvá z SZŠ sv. Františka z Assisi. Za dievčatá bojovali Lenka Balalová (II.ZA) a Natália Bazgerová (III.ZUA). Chlapčenské družstvo tvorili Patrik Šamaj a Filip Šuška (II.ZA). Víťazstvo zabezpečilo chlapcom postup do krajského kola.

 • 15. 10. 2018
  "Slová by mali prepájať ľudí ..." - Obrázok 1„Slová by mali prepájať ľudí,“ povedal v jednom rozhovore Viliam Turčány, predstaviteľ slovenskej katolíckej moderny, dielo ktorého predstavil Peter Tollarovič z UK Bratislava na odbornom seminári Slovenská duchovná tvorba. Ján Gallik z UKF Nitra zas poskytol našim študentom zaujímavé informácie o lyrike Jána Maršálka a pomohol tak uvedomiť si silné posolstvo slova.  Odborný seminár bol súčasťou každoročného programu Jurinova jeseň 2018 organizovaného Kysuckou knižnicou v Čadci.
 • 5. 10. 2018

  4. október - sviatok patróna našej školy - Obrázok 1Na sv. Františka má naša škola sviatok. Práve František z Asissi je jej patrónom. Jeho filozofia je úzko prepojená s naším poslaním zdravotníka, keď povedal: „Pamätaj si, že keď opustíš tento svet, nemôžeš si zobrať so sebou nič, čo si získal, len srdce obohatené úprimnou službou druhým, láskou a obetavosťou a odvahou.“  Slávnostný deň začal sv. omšou, ktorú celebroval náš duchovný otec vdp. Igor Čuntala. Pokračoval návštevou divadelného predstavenia v Kultúrnom dome v Čadci. Pytačky alebo láska na trikrát sú jednoaktovky z pera ruského klasika Antona Pavloviča Čechova, ktoré si pod režijným vedením Vlada Moresa naštudoval Divadelný súbor Jána Palárika v Čadci.

 • 26. 9. 2018

  Na exkurzii v Osvienčime - Obrázok 1„Po Osvienčime už nemožno písať básne,“ povedal Theodor W. Adorno. Aj my sme mali taký pocit po zhliadnutí expozícií a priestorov koncentračných táborov Osvienčim a Birkenau. Hneď po príjazde sme navštívili múzeum s názvom Memorial and Museum Auschwitz-Birkenau – expozície ktorého sú inštalované v interiéroch jednotlivých barakov. Aj s tými najsilnejšími otriasol pohľad na plynovú komoru s krematóriom. Pri prehliadke sme sa dozvedeli informácie o histórii tábora, doprave väzňov, princípoch selekcie, či o spôsobe života v tábora.

 • 26. 9. 2018

  Biela pastelka - Obrázok 1Pozerať sa na svet okolo nás nie je samozrejmosť. Je to dar. Mnoho ľudí túto možnosť nemá. Narodili sa slepí alebo im zrak vzala choroba či úraz. Tento hendikep ich obmedzuje vo všetkých aktivitách svojho života. Ako budúce sestry si túto skutočnosť uvedomujeme o to viac, preto sme pomocou nášho dobrovoľníckeho tímu podporili celoslovenskú verejnú zbierku Biela pastelka organizovanú Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná zdravotnícka škola sv. Františka z Assisi
  Horná 137, 022 01 Čadca
 • (+421) 041/433 51 22 - sekretariát, 041/431 25 15
  Fax: +421 (0)41/431 25 16

Fotogaléria