• Občianske združenie Kvapka

• Občianske združenie Kvapka pri SZŠ sv. Františka z Assisi a SOŠp sv. Márie Goretti vzniklo 18. 6. 2007 registráciou na Ministerstve vnútra. Jeho cieľom je osvetová, publikačná, vedecká, výchovná, vzdelávacia a poradenská činnosť, podpora a rozvoj lokálnej demokracie, duchovný a fyzický rozvoj činnosti.

Občianske združenie činnosť vyvíja činnosť v oblastiach - modernizácia materiálno-technického zabezpečenia škôl (inovácia pomôcok, prístrojov, zariadení didaktickej techniky, nákup učebných pomôcok), medzinárodné kontakty škôl, finančná podpora a ocenenie žiakov oboch škôl, odborné, samovzdelávacie a kultúrne a športové aktivity študentov oboch škôl, propagácia školy na verejnosti, zabezpečenie externej odbornej podpory rozvoja škôl.

• Vďaka Kvapke sme videli, zažili a skúsili ...

• Do odborných učební ošetrovateľských techník sme zakúpili anatomický model hornej končatiny na výučbu odberu venóznej krvi a podávanie intravenóznych injekcií a infúzií. Študenti tak majú možnosť vyskúšať si čo najrealistickejšie tento náročný výkon. Tvar modelu kopíruje skutočnú mužskú ľavú ruku do najmenších detailov. Koža je vyrobená zo špeciálneho silikónového materiálu, ktorý zaisťuje realistický pocit, životnosť a vyhmatanie žíl, po naplnení umelou krvou sa možno aspiráciou presvedčiť o správnom zavedení ihly v žile.

Zakúpili sa 4 digitálne a 4 aneroidné tlakomery do odborných učební pre výuku. Pre interné potreby sa tlakomermi vybavili aj zborovne a školská kuchyňa.