• Školiace pracoviská

• Kysucká nemocnica

• Kysucká nemocnica s poliklinikou je naším najvýznamnejším školiacim pracoviskom pre študijný odbor praktická sestra. Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci poskytuje priestor pre odbornú klinickú prax našich žiakov v prirodzených podmienkach. Rovnako naši žiaci v rámci dobrovoľníctva participujú pri aktuálnych situáciách so zvýšenými nárokmi na zdravotníckych pracovníkov. Spolupráca má už 32 ročnú tradíciu a mnoho absolventov našej školy našlo v Kysuckej nemocnici profesijné uplatnenie.

• Zubné ambulancie

• Praktikantky učíme samostatnosti v asistencii prevencie, diagnózy aj liečby v zubolekárskej starostlivosti. Snažia sa zabezpečiť plynulý chod práce zubného lekára. Sú nám nápomocné a verím, že aj oni oceňujú možnosť vidieť moderné metódy, materiály a štýl práce.
            MDDr. Marianna Brádlerová, zubná ambulancia

Študenti SZŠ sv Františka z Assisi, tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho pracovného života na klinike Petramed. Považujeme ich za budúcnosť rozvoja našej spoločnosti, vnímame ich ako budúcich kolegov a tak k nim aj pristupujeme v odovzdávaní vedomostí, získavaní zručností a v pripravenosti na ich reálne uplatnenie. Lojálny vzťah a vzájomný záujem o prípravu na výkon povolania je najlepším predpokladom na účina efektívnu spoluprácu.
            Petramed

V našej ambulancii vykonávajú povinnú odbornú prax študentky, ktoré sú výborne zaškolené, šikovné a vykonávajú prácu hotového človeka v obore zubný asistent/ka. Úroveň ich praxe a vedomostí je plne využiteľná u nás a veríme, že v budúcnosti to ocenia aj iné ambulancie, kde budú dievčatá pôsobiť. Prajeme im teda veľa šťastia nielen v súkromnom, ale aj pracovnom živote.
            Dr. Anton Farkhat, ambulancia zubného lekárstva, Žilina

• Prax v zubých ambulanciách