• Renovabis

• Vidieť do srdca (2021)

• Vo virtuálnej realite je anatómia hrou.

Aby sme ako alternatívna škola boli pripravení na náročné požiadavky výchovy a vzdelávania žiakov, snažíme sa opúšťať tradičné formy vyučovania a hľadať nové príležitosti v inovatívnych formách výchovy a vzdelávania. Jednou z nich je učenie anatómie prostredníctvom VIRTUÁLNEJ REALITY. Naši študenti sa po novom môžu učiť anatómiu spôsobom, ktorý im umožňuje vidieť jednotlivé štruktúry ľudského tela z rôznych perspektív v troch dimenziách. Všetky orgánové sústavy majú v priestore pred sebou, jednotlivé štruktúry si môžu priblížiť, otočiť, nakloniť, oddeľovať a spájať. "Je super vidieť orgány zo všetkých strán, celkom inak ako na obrázku, vlastne je to zábava," povedali študentky na skúsenosť s viruálnou realitou.

• Priamo v dentíne (2021)

• Zubné asistentky sa pozreli na "koreň" citlivosti zubov. Pomocou 3D okuliarov na virtuálnu realitu preskúmali zuby, ďasná až k dentínu. Vďaka trojrozmernému obrazu získali omnoho lepšiu predstavu o anatómii zuba ako základné východisko pre ich štúdium. Vo virtuálnej realite majú získať základnú predstavu o celom ľudskom tele.