• 1992 - 2024

Praktická sestra

V školskom roku 2019/2021 začali študovať u nás prvé praktické sestry. V novom študijnom odbore pribudli viaceré kompetencie a zmenila sa aj štruktúra vyučovania. Význam tohto ťažkého, no nádherného povolania, nadobúda čoraz širší a zásadnejší rozmer.

Zubný asistent

Nový atraktívny študijný odbor sa v našej škole otvoril v školskom roku 2016/2017. Škola zriadila dve nové kvalitne vybavené odborné učebne. Najviac nás však teší záujem o daný odbor a veľmi pozitívne referencie školiacich pracovísk a dnes už i zámestnávateľov.

• Učiteľský zbor

Nový internát v škole

V roku 2007 sa podarilo zriadiť školský internát v novovybudovaných priestoroch školy. Pre 57 študentov sa tak pripravili nové izby so všetkým príslušenstvom s výhodou jednej strechy so školou. Okrem ubytovania im vytvára priestor na mnohé mimoškolské aktivity. Do centra Čadce to dievčatá majú len na skok.

• 2003 - 2007
            • Výstavba internátu

O výstavbu internátu sa významnou mierou pričinil Ing. Pavol Vlček.

• PhDr. Anna Šimášková, zástupkyňa školy

V roku 2001 sa zástupkyňou školy stala PhDr. Anna Šimášková a v tejto funkcii pôsobí dodnes.

• 2001

Zdravotnícky asistent

Na základe reformy sa študijný odbor všeobecná sestra zmenil na odbor zdravotnícky asistent so zmenou niektorých kompetencií. Zástupkyňou školy sa stala Mgr. Martina Kolenčíková.

• Ing. Pavol Vlček, ekonomický zástupca školy

Ing. Pavol Vlček stál pri zrode našej školy a dodnes je jej ekonomickým zástupcom.

• 2001 - 2003
            • Mgr. Martina Kolenčíková, zástupkyňa školy

Mgr. Martina Kolenčíková pôsobila ako zástupkyňa našej školy v rokoch 2001 - 2003.

• 1998 - 2001
            • Mária Jantáková, zástupkyňa školy

V roku 1998 do funkcie zástupkyne riaditeľky nastúpila Mária Jantáková.

• 2001
            • PhDr. Renáta Kasmanová

V roku 2001 prevzala riaditeľskú záštitu nad školou PhDr. Renáta Kasmanová a úspešne je drží dodnes.

• 2000
            • Mgr. vdp. Igor Čuntala, duchovný správca školy

Mgr. vdp. Igor Čuntala prevzal záštitu nad duchovným životom školy a v tejto službe pokračuje až do súčasnosti.

• 1994 - 1998
            • Monika Lichnerová

Od roku 1994 zástupkyňa zdravotníckej školy a od roku 1998 riaditeľka školy. V tejto funkcii pôsobila do roku 2001.
              "Nech Všemohúci Pán odmení všetkých, ktorí sa svojou hrivnou pričinili o zrod a rast tohto diela," povedala Monika Lichnerová pri 10. výročí založenia školy.

• 1993 - 1994
            • RNDr. Jozef Kekeľák

Prvým zástupcom našej školy sa stal RNDr. Jozef Kekeľák. Vo funkcii pôsobil do roku 1994.

• 1992
            • Zriadenie Domova mládeže

Biskupský úrad v Nitre zriadil Domov mládeže v prenajatých priestoroch na Horelici dňa 8. 10. 1992. Pretože priestory kapacitne nestačili, v roku 1998 sa zriadil za pomoci vtedajšieho duchovného školy vdp. Jána Hlaváča Domov mládeže v Zákopčí.

• 1992
            • Prvý duchovný otec školy

Mgr. vdp. Ján Hlaváč
              V čase ustanovenia za duchovného správcu školy pôsobila ako čadčiansky kaplán, neskôr správca farnosti Zákopčie. Tragicky zahynul prvý marcový deň roku 2000 vo veku 42 rokov. Duchovným správcom našej školy sa stal Mgr. vdp. Igor Čuntala, ktorý sa o náš duchovný život stará dodnes.

• 1992 - 1998
            • Prvá riaditeľka našej školy

Mgr. sr. Maristella Klimová
              Kongregácia dcér sv. Františka
              Mgr. sr. Maristella Klimová stála pri zrode školy v roku 1992 a viedla ju do roku 1998. "Katolícke školy v Čadci sú vymodlené. Preto končím svoje spomienky vďakou tým, ktorí sa podieľali, ktorí sa podieľajú a budú sa podieľať na ich budovaní, ale predovšetkým vrúcnou vďakou, pretože ´ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú´". (Ž 127, 1)

• 1. 9. 1992

Slávnostné otvorenie školy

V prvý septembrový deň roku 1992 sa začala písať história našej školy. Školské lavice sa po prvýkrát zaplnili budúcimi zdravotnými sestrami. Štúdium absolvovali v študijnom odbore VŠEOBECNÁ SESTRA.

• 27. 5. 1992
            • {#1084}

Prvé kroky

Stredná zdravotnícka škola sv. Františka z Assisi vznikla podobne ako väčšina novodobých cirkevných škôl po zmene celospoločenských pomerov, ktoré sa udiali v novembri 1989. Podnet dal okresný lekár MUDr. Jozef Valko, ktorý s PhDr. Jozefom Paukom, PhD. intervenovali na Ministerstve zdravotníctva. Biskupský úrad v Nitre sa s návrhom stotožnil a po súhlase Ministerstva zdravotníctva SR vydal dňa 27. mája 1992 pre školu zriaďovaciu listinu. Vtedajšia Dievčenská odborná škola Matky Terezy v Čadci (v súčasnosti Stredná odborná škola pedagogická sv. Márie Goretti) prijala pod svoju strechu aj novú školu. S pedagogickou školou je naša škola spojená dodnes - vedením, budovou, ľuďmi a vzťahmi.