Spolupráca Slovákov a Poliakov pokračuje

Začiatkom apríla sa študenti oboch našich škôl zúčastnili medzinárodného 3-dňového podujatia "Trzymaj Forme" (Udržuj si kondíciu), ktorý bol zameraný na podporu zdravého a aktívneho životného štýlu mladých ľudí. Spoločne so študentmi zo Spojenej všeobecnovzdelávacej strednej školy č. 4 – ekonomiky a spoločného stravovania v Oswienčime plnili program cezhraničného projektu.

Počas pobytu cvičili pod vedením vyučujúcich telesnej výchovy s používaním paličiek ,,nordick walking“. Súčasťou akcie bolo aj mnoho rôznych športových akcií ako napríklad korčuľovanie na ľade, volejbalové zápasy medzi školami, diskotéka s cvičením podľa hudby, návšteva fitnes. Počas pobytu žiaci navštívili aj Oswienčimský zámok. Pamiatku umučených väzňov si uctili položením kytice kvetov pri "Múre mučeníkov". Počas pobytu si študenti vymieňali osobné skúsenosti, vznikali nové priateľstvá. Ďalšie pokračovanie projektu sa uskutoční na Slovensku. Na priateľov z Poľska sa veľmi tešíme.