Mali sme pocit, že k nim patríme

Odborná prax študentov SZŠ sv. Františka z Assisi v Třinci
„Bola to výborná skúsenosť“, zhodnotili študenti tretieho ročníka SZŠ sv. Františka z Assisi po príchode z týždennej odbornej praxe  študentov stredných škôl okresu Čadca z kardiológie Nemocnice Třinec-Podlesí. Pedagógovia i študenti boli veľmi príjemne prekvapení z profesionálneho i ľudského prístupu. „Na konci praxe  sme mali pocit, že tam patríme. Aj v kolose nemocnice každý každého pozdravil alebo sa usmial, či to bol lekár, sestra alebo upratovačka“, zhodli sa účastníci projektu, ktorý bol financovaný z programu EURES v rámci aktivít Cezhraničného partnerstva EURES-T Beskydy 2013-2014. Obrovským prínosom stáže bola účasť na špeciálnych kardiologických výkonoch, operáciách na otvorenom srdci, pri mimotelovom obehu. Zaujala aj skvelá organizácia a systém práce v třineckej nemocnici. Každý deň priniesol nové poznanie. Zároveň však vyvstali otázky, prečo to takto nefunguje aj u nás...