SZŠ sv. Františka z Assisi na návšteve v hospici

Študenti tretieho ročníka SZŠ sv. Františka z Assisi a trieda sanitárov navštívili v marci Hospic Milosrdných sestier v Trenčíne. Hospic prevádzkuje Refugium n.o., neštátne zdravotnícke zariadenie slúžiace chorým, ktorým choroba bezprostredne ohrozuje život. Súčasťou ich služby je poskytovanie opory aj rodinným príslušníkom. Táto forma pomoci ťažko chorým a umierajúcim ľuďom zanechala v študentoch pocit, že umieranie, prirodzená súčasť nášho života, môže byť dôstojná a zároveň uľahčuje pozostalým vysporiadať sa s odchodom blízkeho človeka. Taktiež pochopili, že pacienti neprichádzajú len zomrieť, ako by sa na prvý pohľad zdalo, ale prežiť svoj čas čo najhodnotnejšie.

Preto návšteva v hospici nebola smutná, ale motivujúca k zmene vlastného postoja k smrti, umieraniu a taktiež k spôsobu poskytovania ošetrovateľskej starostlivosti. Po návšteve hospicu si tretiačky pozreli Trenčiansky hrad a sanitárky navštívili kúpele.