Deň narcisov

Dňa 12.4. 2013 sa zúčastnili žiaci III. ZA finančnej zbierky Deň narcisov. Zbierka sa uskutočnila v Čadci.

Deň pred zbierkou žiaci dostali pokladničky, povolenia na zbierku a potrebné pokyny. Zbierky sa zúčastnilo 12 žiakov a boli rozdelení do šiestich dvojíc. Každá dvojica mala pokladničku, povolenie na zbierku, kvety narcisu a letáky, ktoré rozdávali ľuďom. Účastníkov zbierky kontrolovala aj mestská polícia, žiadali si povolenia na zbierku. Aj napriek nepriazni počasia a odmietavému postoju ľudí sa podarilo vyzbierať 675,64 eur, dokonca sa našli aj české mince a staré slovenské peniaze. Počas zbierky sa nevyskytli žiadne problémy a všetky peniaze sa ešte v ten istý deň odovzdali na účet Ligy v Tatra banke. Žiakom sa zbierka páčila, bola to pre nich nová, príjemná skúsenosť a boli radi, že aj oni mohli pomôcť chorým ľuďom.

PhDr. Ivana Grigová