Študenti SZŠ v medzinárodnom projekte VASIE

V priebehu marca sa naši študenti zapojili do dvoch aktivít medzinárodného projektu VASIE (Aktívne starnutie a medzigeneračná solidarita v Európe) financovaného z programu Erasmus+. Projekt realizuje Občianske združenie Stimulus z Kysuckého Nového Mesta. Sú doňho zapojení aj partneri z Francúzska, Belgicka, Talianska, Grécka, Rakúska a Českej republiky.
Prvou aktivitou bolo medzigeneračné stretnutie 11 študentov našej zdravotníckej školy (III.ZA) a 9 seniorov z viacerých neziskových organizácií. Stretnutie, ktoré sa uskutočnilo 9. marca bolo zamerané na podporu komunikácie medzi seniormi a mladými ľuďmi. Aktívne sa zapojili aj do súťaže v hre petang (petanque). "Boli sme veľmi milo prekvapení priebehom akcie a radi si ju zopakujeme“ povedala jedna zo študentiek.
Druhou aktivitou bol prezentačný seminár projektu, ktorý sa konal 20. marca. Prítomní boli zástupcovia stredných škôl, zástupcovia neziskových organizácií ako aj študenti a seniori. Občianske združenie KERIC v Čadci sprostredkovalo účasť troch mladých ľudí zo zahraničia - členov medzinárodnej dobrovoľníckej služby.