Púť do Ríma

Študenti Zdravotníckej školy sv. Františka z Assisi a Pedagogickej a sociálnej akadémie sv. Márie Goretti z Čadce putovali do Ríma.Pri príležitosti roka Božieho milosrdenstva študenti a pedagógovia našich škôl už druhýkrát v tomto roku putovali do večného mesta Rím. Duchovne nás sprevádzal vdp. Igora Čuntala. Náš program bol veľmi bohatý. Prešli sme všetkými hlavnými bazilikami mesta - Bazilikou sv. Petra, sv. Jána v Lateráne, Santa Maria Maggiore a Bazilikou sv. Pavla za hradbami. Počas krásnych dní sme mali možnosť spoznať  hlavné pamätihodnosti mesta ako je Fontána di Trevi, Pantheón, navštívili sme symbol starého Ríma - Koloseum, Fórum románum, Kapitol.

Na námestí Piazza Navonna sme obdivovali Fontánu štyroch riek. Vrcholom našej púte bolo stretnutie s pápežom Františkom, kde sme mohli precítiť jeho blízkosť a prijať od neho pápežské požehnanie. Posledný deň našej púte nás vo vatikánskom rozhlase privítala redaktorka Eva Jánošíková a oboznámila nás s prácou slovenských redaktorov. Svoju púť sme zakončili modlitbou v bazilike sv. Trojice, ktorá sa týči na Španielskych schodoch. Neostali sme len pri obdivovaní krás a pamiatok Ríma, ale ako pútnici sme sa snažili prežiť a sprítomniť si dobu svätých, ktorí zanechali na týchto miestach nemiznúce stopy.

PhDr. Anna Šimášková