Celonočná adorácia

Ako každoročne, tak aj tento rok sa na našej škole uskutočnila predveľkonočná celonočná adorácia, ktorá sa stala školskou tradíciou. Atmosféru tvorili študenti a pedagógovia, ktorí mali možnosť bližšie pocítiť Božiu prítomnosť. Často nám víria hlavou niektoré otázky, ktoré súvisia s našou kresťanskou vierou a preto program sa niesol v duchu témy ,,Prečo mám byť veriaci“.

Program začal prednáškou vdp. Michala Meliška z farnosti Čadca mesto, ktorý poukázal na význam krstu v živote mladých ľudí. Potom nasledovala krížová cesta stvárnená ako tieňová hra a sv. omša. Pred vyložením Sviatosti oltárnej študenti bola možnosť pozrieť si video, ktoré sme natočilo na našej škole, kde žiaci odpovedali na otázku ,,Prečo som veriaci.“ V úvode videa nás vdp. Čuntala  pozýval k adorácii krátkou reklamou na ticho. Poukázal na to, že keď otvoríme seba, budeme v tichosti, stretneme sa s Kristom. Vyjadriť k téme mali možnosť aj študenti. Niektorých táto otázka zaskočila a ťažko sa vyjadrovali na takúto osobnú tému do kamery, ale svedectvo každého jedného diváka povzbudilo a možno aj posunulo o krok vpred. Celú noc sme mali možnosť bdieť s Ježišom a zamýšľať sa nad našim vzťahom k Nemu, ale i k rodine, priateľom, či k samým sebe.

Gabika Jurášová