Mikuláš rozdával radosť

Ako po iné roky v adventnom čase sviatok sv. Mikuláša má už príchuť blížiacich sa vianočných sviatkov – sviatkov lásky, radosti, pokoja. Sv. Mikuláš – skutočná historická osobnosť – on sa naplno otvoril Božej láske – z neho to dobro a štedrosť priam až sálalo a už 1500 rokov spomíname, aký bol dobrý...

S potešením sme prijali pozvanie prísť s „Mikulášom“ medzi starších ľudí do DD na Hviezdoslavovej ulici, kde sme spolu s p. primátorom spevom, milým slovom a darčekom potešili všetkých obyvateľov i zamestnancov. Vo štvrtok poobede sme navštívili chorých v nemocnici. Bolo až veľmi dojemné, ako mnohí reagovali – niektorí ležiaci už nedokážu rozprávať - ale tlieskali rukami a pritom im stekali slzy po tvári. V piatok sme navštívili Dom charity sv. Gianny na Kukučínovej ulici. Tam obyvateľom anjeli lásky, porozumenia a nádeje spolu so sv. Mikulášom hovorili, čo je v živote najdôležitejšie. Tiež si s nami zaspievali a na záver sme sa všetci spolu pomodlili za ich potreby.V škole už nedočkavo očakávali „Mikuláša“ – každá trieda sa musela nejako prezentovať – o úsmev a zábavu nebola núdza. Skončili sme v kaplnke, kde sme za všetko nebeskému Otcovi poďakovali.

Helena Dlabáčová