Múdrošť šedín a srdce dieťaťa

Dievčatá zo školského internátu pri SOŠp sv. Márie Goretti strávili 4. marca čas so seniormi vo Viacúčelovom zariadení na Kukučínovej ulici v ČADCI. Na úvod nášho programu sa prihovorila prítomným seniorom sr. Bernadetta, vedúcaškolského internátu. A potom sa už mohli  započúvať do krásnych pôstnych piesní vďaka Alenke Lehotskej a Patrikovi Hajekovi z farnosti Kyčerka a umeleckého slova, ktoré si pripravili dievčatá. Pri malom občerstvení spoločne vyrábali desiatkové ružence a viedli osobné rozhovory. Stretnutie mladých ľudí a seniorov sa nieslo v príjemnej atmosfére. Na záver bola spoločná adorácia a modlitba Korunky Božieho Milosrdenstva, ktoré viedol vdp. Igor Čuntala.

Stretnutie s našimi seniormi sa uskutočnilo s nádejou, že sa o pár dní spoločne stretneme a opäť prinesieme kúsok radosti i Božieho slova do ich všedných a často krát pomaly plynúcich dní. Nikto z nás netušil, aké ťažké obdobie nás všetkých čaká. Práve v túto chvíľu je odkaz Matky Terezy neskutočne dôležitý a aktuálny pre nás všetkých. „Najväčším zlom je nedostatok lásky: lásky k blížnym, strašná ľahostajnosť k susedovi, k tým, čo žijú na okraji spoločnosti, k vykorisťovaným, chudobným a starým“ a „Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to neurobili, tá kvapka by tam chýbala“. Veríme, že tou malou kvapkou budeme môcť čo najskôr opäť prispieť. Zatiaľ prajeme všetkým veľa zdravia a Božieho požehnania.
Olga Šimášková