Št. odbory

Charakteristika štúdia - študijné a učebné odbory na SZŠ sv. Františka z Assisi v Čadci:

1. DENNÉ ŠTÚDIUM: pre žiakov ZŠ

ü

• Študijný odbor: 5361 M praktická sestra - denné 4-ročné štúdium s maturitou.

• Študijný odbor: 5358 M zubný asistent - denné 4-ročné štúdium s maturitou.

ü2. EXTERNÉ ŠTÚDIUM (večerná forma)

• Študijný odbor: 5361 N  PRAKTICKÁ SESTRA  večerné 2-ročné pomaturitné kvalifikačné štúdium pre
                                                                                           absolventov strednej školy s maturitou
     PRIHLÁŠKU na pomaturitné štúdium na stredných školách si môžete stiahnuť a vytlačiť zo súboru:                                      Prihlaska PSV platnost od 2024-25.pdf

Učebný odbor:  5371 H sanitár - podrobnosti nižšie

Učebný plán  sanitára [PDF - 144,24 KiB]

PRIHLÁŠKU na nadstavbové štúdium na stredných školách si môžete stiahnuť a vytlačiť zo súboru:                                     Prihlaska Sanitár platnost od 2024-25

Základné informácie o štúdiu nájdete aj v priloženom letáčiku [PDF - 403 KiB].

Bližšie informácie na tel. č. 041/433 51 22, 431 25 15.

Absolvent študijného odboru praktická sestra pripravuje zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú spôsobilí vykonávať ošetrovateľské, asistentské a administratívne činnosti a úlohy v preventívnom, diagnostickom a liečebnom režime zdravotnej starostlivosti.

Podmienky prijatia:

Do 1. ročníka denného štúdia môžu byť prijímaní absolventi základnej školy, ktorí majú zodpovedajúci zdravotný stav a ktorí splnili podmienky výberového konania (pozri aj podstránku .

Do prvého ročníka denného štúdia môžu byť prijatí absolventi základnej školy, ktorí splnili podmienky prijímacieho konania. Profilové predmety na prijímacie skúšky – slovenský jazyk a literatúra, biológia. Do študijného odboru môžu byť prijatí žiaci, ktorí spĺňajú zdravotné kritériá na prácu v odbore. Vyjadrenie o zdravotnom stave žiaka musí byť priložené.
Do študijných odborov nemôžu byť prijatí uchádzači, ktorí majú mentálne, zmyslové alebo telesné postihnutie, zdravotné oslabenie alebo ochorenie, majú narušenú komunikačnú schopnosť, špecifické poruchy učenia alebo správania sa, autistický syndróm, poruchy psychického vývinu.

x x x

Absolvent študijného odboru zubný asistent je pripravený:
zabezpečiť (plniť) asistentské úlohy v preventívnom, diagnostickom a liečebnom režime v zubolekárskej starostlivosti, podieľať sa na prevencii v ústnej dutine, pripraviť ambulanciu pre ošetrenie pacienta zubným lekárom, zabezpečiť plynulý chod ambulancie zubného lekára, vykonávať administratívne práce a viesť dokumentáciu ambulancie zubného lekára, poskytovať prvú pomoc.
x x x

Učebný odbor: sanitár (kód odboru 5371 H) – ide  o večerné 1-ročné štúdium
Uvedený odbor pripravuje žiakov na rutinné vykonávanie všetkých prác vo všetkých úsekoch zdravotnej a sociálnej starostlivosti (na lôžkových oddeleniach, v laboratóriách, v lekárskej službe, v detských zariadeniach, na operačných oddeleniach atď.).

Štúdium je organizované ako jednoročné večerné pre absolventov strednej školy. Ukončené je záverečnou skúškou. Štúdium sa organizuje ako nematuritné štúdium na stredných zdravotníckych školách.

Radi Vás uvítame na našej škole a záujemcom prajeme čo najúspešnejšie štúdium!