PhDr. Mária Kuljovská

Profil

Stredná škola: Stredná zdravotnícka škola v Žiline, odbor: zdravotná sestra, 1985 - 1989

Vysoká škola: Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave

odbor:    učitelstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov: pedagogika - ošetrovateľstvo,

ukončené štátnou skúškou so špecializáciou (+ predmet Etika)

obdobie: 1989 - 1994,

v roku 1991 Prvá štátna skúška z teoretických medicínskych odborov (ANF, Biochémia a biofyzika, Fyziológia) a z pedagogických predmetov

v roku 1994 Štátna záverečná skúška

Profil absolventa odboru:

1. vyučovanie odborných predmetov na stredných pedagogických školách a pedagogických akadémiach

2. vyučovanie odborných predmetov na stredných zdravotníckych školách (ZOA, PSP, PRC, PRP, 1. roč. ZKC, AZD, Etika v zdravotníctve,ORZ, SOC)

3. uplatnenie v zdravotníckom zariadrení ako sestra, vedúca sestra, námestníčka pre ošetrovateľstvo

Rigorózna skúška:  Fakulta zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku

Rigorózna práca: "Edukácia detí predškolského veku v starostlivosti o zdravie"

obdobie: 21. 1. 2008

Zamestnávatelia:

od 1994 do 1999      - Stredná zdravotnícka škola, Strečnianska, Bratislava (bývala SZŠ MUDr. I. Hálka)

od 1999 - súčasnosť - Stredná  zdravotnícka škola sv. Františka z Assisi, Čadca

od 2000 do 2010      - Pedagogická a sociálna akadémia sv. Márie Goretti, Čadca

Jazykové znalosti : pasívne anglicky a nemecky jazyk

Práca s PC: Word, Excel, PowerPoint - držiteľka ECDL Start certificate - European Computer Driving Licence Start

AKTIVITY:

1, mimoškolské - predseda RŠ pri SZŠ

2, školské         - sprostredkovateľka spolupráce so územným spolkom SČK v Čadci , člen SČK

- sprostredkovateľka spolupráce s Ligou proti rakovine

- sprostredkovateľka spolupráce s Úniou nevidiacich v Čadci

- sprostredkovateľka spolupráce s Hasičskou záchrannou službou, Zdravotnou záchrannou službou Kysuce                                      (v súčastnosti FALCK)

- zakladateľka školského časopisu "KVAPKA"

- iniciátorka zriadenia učebne PRP a ANF

- autorka a spoluautorka mnohých projektov

PROJEKTY:

Autorka/Mentorka                    !! Foto k úspeným projektom v mojej osobnej zložke !!

1,  2006/2007 - "Budúcnosť s úsmevom na tvári" - podporený Kontom Orange n.f. v programe "Lepšie miesto pre život" - suma 11 800, -- Sk.

Základným cieľom projektu je výchova a vzdelávanie detí predškolského veku k starostlivosti o svoje zdravie.

2,  2007/2008 - "Viem ako na to, ... viem, čo s tým." - podporený Kontom Orange n.f. v programe "Učme sa inak" - suma 29 992,-- Sk.

Cieľom projektu bola snaha čo najlepšie sa naučiť poskytovať prvú pomoc ľuďom v núdzi. Prostredníctvom nás sa podeliť o poznatky z prvej pomoci aj so svojimi spolužiakmi.

3,  2007/2008 - "Hrajme sa zdravo" - nepodporený

4,  2009/2010 - "Budúcnosť s úsmevom na tvári" - podporený MŠ SR v rámci rozvojového projektu "Zdravie v školách        -    suma 2 379,-- €.

Cieľovou skupinou nášho projektu sú deti predškolského veku (5-6 ročné) navštevujúce predškolské zariadenie, v počte  86 - 90 detí.

Prínosom pre nich budú nové poznatky, ktoré sa dozvedia, rozvíjanie rozumového myslenia, formovanie zdraviu prospešného správania, rozvíjanie etického myslenia a rozvoj praktických zručností.

52010/2011 - "Nástrahy leta" - podporený Nadáciou Orange v programe "Školy pre budúcnosť 2010" - sumou 1000,-- €.

Projekt je zameraný na inováciu vyučovacích metód a spestrenie predmetu prvá pomoc. Pôjde o zmenu postavenia pozície učiteľa a žiaka na vyučovacej hodine. Žiak nebude pasívny prijímateľ informácií, ale bude musieť aktívne vyhľadávať nové informácie týkajúce sa jednotlivých tém a bude ich aj interpretovať svojim spolužiakom.

6, 2016/2017 - " Rozprávková cesta verzus farebný pohľad " -  Reifeissen bank - nepodporený

-  " Viem čo mám, čo potrebujem , čo urobím " - MŠVVaŠ SR ( Zdravie a bezpečnosť v školách)

- nepodporený

SPOLUAUTORKA  PROJEKTOV:

1,  2006/2007 - Úcta k človeku, úcta k životu - autor PhDr. Sučíkova, spoluautor PhDr. Kuljovská - Konto Orange - nepodporený

2,  2007/2008 - Úcta k človeku, úcta k životu - autor PhDR. Sučíková, spoluautor PhDr. Kuljovská - mesto Čadca - podporený

3,  2007/2008 - Láska ide cez žalúdok             - autor PhDr. Sučíková, spoluautor Kuljovská - nepodporený

4,  2007/2008 - Lepšie je raz vidieť ako 100x počuť - autor PhDr. Sučíková, spoluautor PhDr. Kuljovská - nepodporený

5,  2010/2011 - Zdravé zuby - pekný úsmev    - autor PhDr. Sučíková, spoluautor PhDr. Kuljovská - SLSP - nepodporený

6,  2010/2011 - Ukáž, čo vieš v teréne             - autor PhDr. Sučíková, spoluautor PhDr. Kuljovská - Nadácia Orange - nepodporený