"Asistent v akcii" - súťaž SZŠ v prvej pomoci v Prešove

Dňa 7. júna 2013 sa študenti II.ZA triedy zúčastnili 7. ročníka súťaže „Asistent v akcii“. Táto súťaž je zmeraná nielen na poskytovanie PP, ale aj na preverenie ich fyzickej zdatnosti (orientačný beh v prírode, beh cez močiar, streľba zo vzduchovky). Súťažiaci okrem toho riešili 4 modelové situácie:

1. dopravnú nehodu – auto zrazilo motorkára

2. oživovanie postihnutého v bezvedomí (KPR)

3. ošetrenie popáleniny po výbuchy svetlice na oslave Silvestra 2013

4. a prvú pomoc topiacemu sa.

Do súťaže sa zapojilo 12 SZŠ a spolu vytvorili 17 družstiev. Družstva boli 4-členné. Naši študenti Jedináková, Krupcová, Baroňáková a Kristeková (družstvo A) sa umiestnili na 9. mieste. Družstvo B (Strnádel, Kučák, Jánešíková a Kánisová) sa umiestnilo na 15. mieste.

Študenti boli spokojní, atmosféra perfektná a počasie sme si lepšie nemohli priať. Cesta do Prešova a hlavne z Prešova domov bola dlhá a únavná, ale zážitky a skúsenosti neopakovateľné.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

PhDr. Mária Kuljovská