Biela pastelka znamená svetlo, keď okolo je tma

Pri príležitosti Bielej pastelky sme si 22. septembra obliekli tričká s logom zbierky - veľkou bielou pastelkou. Spolu so študentmi iných stredných a vysokých škôl a pracovníkmi Únie slabozrakých a nevidiacich Slovenska sme sa verejnou zbierkou snažili pomôcť ľuďom, ktorí sú 24 hodín bez "svetla". Financie napomôžu slabozrakým a nevidiacim vzdelávať sa v ovládaní Brailovho písma, nácviku samostatného pohybu s bielou paličkou, zúčastniť sa kurzov práce s kompenzačnými, optickými a technicky náročnými pomôckami, kurzov práce na počítači s hlasovým výstupom, nácviku sebaobslužných činností, ako je varenie, upratovanie, osobná hygiena. Aby sa o tejto činnosti a potrebách slabozrakých a nevidiacich dozvedelo čo najviac ľudí, k bielej pastelke sme pridávali aj letáčiky s potrebnými informáciami. Mali sme dobrý pocit, že sme aspoň takýmto spôsobom pomohli a chceme sa poďakovať všetkým, ktorým osud ľudí bez "svetla" nebol ľahostajný.