Návšteva Fakultnej nemocnice Kráľovské Vinohrady v Prahe

Naša škola umožňuje v odbore zdravotnícky asistent večerné pomaturitné kvalifikačné štúdium.

V rámci výuky absolvujú exkurzie do iných zdravotníckych zariadení. Preto aj my, študenti II. ZAV, pod vedením triednej profesorky Mgr. Marty Liptákovej sme využili túto možnosť a 7. októbra sme zrealizovali exkurziu do FNKV v Prahe. Táto nemocnica patrí medzi najväčšie, ale i najstaršie nemocnice v Prahe. Navštívili sme špecializované kliniky - interná klinika a jej vysokošpecializovanú metabolickú jednotku, kliniku detí a dorastu, kliniku popáleninovej chirurgie, neurochirurgickú kliniku a na záver kliniku plastickej chirurgie.

Klinika plastickej chirurgie zaisťuje liečbu pre celú Českú republiku. Základy tohto medicínskeho odboru položil profesor E. Burian. Ako budúcim absolventom nám bola ponúknutá možnosť u nich pracovať. Na druhý deň sme navštívili historické centrum Prahy. S peknými zážitkami sme sa vracali domov. Nie nadarmo sa hovorí, že lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť. Naše poďakovanie patrí triednej profesorke Mgr. marte Liptákovej ako i vedeniu školy, že nám dovolilo exkurziu absolvovať.