Deň Slnečníc

25.mája 2016 sa na Deň Slnečníc uskutočnila zbierka pre pomoc ľudom so sklerózou multiplex. Táto choroba postihuje celý nervový systém človeka, ale najviac ovplyvní psychický stav človeka, pretože je to zatiaľ nevyliečiteľné ochorenie. A netrpí len postihnutá osoba, ale aj okolie a rodina.
Žiačky 2. ročnika našej zdravotníckej školy sa zbierky zúčastnili a pomohli vyzbierať finančnú pomoc.
Táto zbierka sa uskutočňuje v Čadci druhý rok a pre nás bolo dôležité, aby sa o tomto ochorení dozvedela aj verejnosť. Stretli sme ľudí, ktorý trpia týmto ochorením, bol to pre nás silný zážitok. Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť a pomôcť.

Miriam Lušňáková, Erika Pekná, Sima Prívarová, Gabika Klieštiková, Janka Grochalová, Aďa Lišková z II.ZA