Púť do Medžugorja

V dňoch 21. 06. 2015 – 27. 06. 2015 sme sa zúčastnili púte do Medžugorja, ktorú sa rozhodol zorganizovať náš pán farár Igor. Šli sme s autobusovou spoločnosťou TOMITOUR z Čadce. Všetkých pútnikov bolo 49, dievčat z našej školy bolo 23. Cestovali sme v noci, cesta bola dobrá a pokojne ubiehala. Väčšina pútnikov šla do Medžugorja po prvýkrát. V pondelok ráno sme šťastne dorazili na Makarskú...

Navštívili sme pútnické miesto Vepric, kde sme mali sv. omšu. Potom sme sa presunuli na pláž ku moru, kde sme prežili pekný deň vo vode a na slnku. Večer sme prišli do Medžugorja. Ubytovňa, v ktorej sme sa ubytovali, bola blízko centra, príjemná, pekne zariadená, majitelia boli srdeční. Bývalo sa nám tam veľmi dobre. V Medžugorí sme prežili tri krásne dni, naplnené bohatým programom. Navštívili sme kopec Podbrdo, Krížový vrch – Križevac, komunitu Cenacolo, Kravickévodopády. Stretli sme sa s bývalým narkomanom Goranom Čurkovičom a vypočuli si jeho úžasné svedectvo života, v ktorom jasne vidieť pôsobenie Boha a Panny Márie. Zúčastňovali sme sa večerného modlitbového programu, sv. omší a adorácií pri kostole na námestí. Mali sme možnosť prežiť skúsenosť, že Medžugorje je skutočne miestom pokoja a modlitby, miestom Božieho pôsobenia. Je miestom mnohých zázrakov, ktoré Boh koná v ľudských životoch. V piatok ráno sme z Medžugorja odišli a zopakovali si pondelkový program: sv. omšu vo Vepric, celodenný pobyt pri mori na Makarskej. Vo večerných hodinách sme sa pod Božou ochranou vydali na cestu domov. Na Slovensko sme šťastne dorazili 27. júna.