Realizácia projektu "Máme radi Slovensko" (www.digiskola.sk)

V závere šk. roka sme pomocou mobilných technológií (tablet, notebook) pracovali na tvorbe informatívneho materiálu (video, metodický list, multimediálna prezentácia - linky viď nižšie) s názvom "Polom a okolie".

Uvedený materiál sme vytvorili v zmysle požiadaviek projektu Digiškola (pozri http://www.digiskola.sk) v rámci ktorého naša škola získala digitálny set pozostávajúci z interaktívnej tabule, notebooku, 20 tabletov a wifi routera.

Pri príprave materiálu sme navštívili tieto miesta:

Navštívenie miesta je vhodné pre realizáciu kurzu pohybových aktivít s letným zameraním, napríklad pre cykloturistiku, turistiku a pod. V rámci medzipredmetových vzťahov nájdeme súvislosť s biologickou témou, ktorá sa týka spoznávania životného prostredia a jeho jednotlivých zložiek. Žiaci sa môžu oboznámiť s rastlinami, ktorých výskyt je viazaný na konkrétne miesto Malého Polomu. Napríklad chránenú rastlinu rosičku okrúhlolistú. Prostredníctvom náučného chodníka môžu získať podrobné informácie o chránených rastlinách a živočíchoch, ktoré sú zapísané v Červených knihách. Žiaci spoznali historické miesto Hradiska Šance.

Hotové video sa nachádza na tejto adrese:

Súvisiace fotografie (10 ks, JPG) nájdete vo fotoalbume (stačí kliknúť aj na obrázok vpravo hore):

Okrem tohto informatívneho materiálu sme v rámci projektu "Digiškola" vytvorili aj vzdelávacie video "Slováci v revolúcii 1848/49 - štúrovci v Čadci" (zmieňujeme sa o ňom v časti "Realizácia projektu Učím sa, učím ťa").