Čakáme Vás v Chorvátsku ...

S týmito slovami sa lúčili predstavitelia chorvátskej školy zo Záhrebu. Ich trojdňová návšteva našej školy sa v prvé májové dni uskutočnila v rámci družobnej spolupráce. Počas týchto dní riaditeľka diecézneho školského úradu Ing. Mgr. Miriam Janegová predstavila hosťom Biskupský úrad Žilinskej diecézy, vedenie našej školy PhDr. Renáta Kasmanová, PhDr. Anna Šimášková a Ing. Pavol Vlček ich previedli po zaujímavých miestach Kysúc. Navštívili Kysucký skanzen vo Vychylovke, unikátny orloj v Starej Bystrici i pekný kostolík v Radôstke, zažili i hodovú slávnosť vo farnosti Čadca - Kýčerka. Náš duchovný správca Mgr. Igor Čuntala ukázal chorvátskym hosťom krásy svojho pôsobiska – obce Zákopčie. „Bolo to nádherné a všetci Vás čakáme v Chorvátsku“, opätovala pozvanie riaditeľka školy v Záhrebe s. Elizabeta Peršić. Tieto vzájomné stretnutia dávajú príležitosť nielen spoznať kultúru inej krajiny, ale odovzdať si skúsenosti rôznych vzdelávacích systémov.