Adventná Viedeň – Kitsee – Múzeum voskových figurín

Druhý decembrový deň sa študenti SZŠ a PaSA vybrali po stopách našich predkov. Skôr ako začali spoznávať a obdivovať krásy čarokrásne vyzdobenej klenotnice Habsburgovcov – VIEDNE, sa posilnili sladkosťami v čokoládovni, 30 km od  slovenských hraníc, v mestečku Kitsee.

Ďalšie ich kroky viedli do Prátra (zábavného parku),  kde sa nachádza okrem  množstva atrakcií aj múzeum voskových figurín MadameTusauds. V tomto múzeu si môžete zadirigovať spolu s L. V. Beethovenom, Haydnom, Mozartom, posedieť si vedľa kráľovnej Anglicka – Alžbety, podať si ruku s Angelou Mercelovou, aj s pápežom Františkom. V pracovni Baraka Obamu vybavíte pár telefonátov. S. Freud vám urobí rýchlu psychoterapiu. Pod dozorom Gustáva Klimta namaľujete ten najkrajší obraz vo svojom živote. A nielen to, víťazný schodík zdieľate spolu so Schumacherom. Na poschodí si zaspievate s Madonou, Fredym Mercurym, Elvisom Preslym. Na smrť Vás vystraší Alfred Hitchock, po červenom koberci kráčate s Juliou Robertsonovou, kávu pijete s Georgom Cloonym. Najhlavnejším bodom programu nášho putovania boli historické pamiatky starobylej Viedne, a nielen to, táto klenotnica bola prekrásne vyzdobená a pripravená v žiare svetiel na príchod anjelov a láskavého dieťeťa medzi nás. Spokojní, unavení, dojatí sme nastúpili do autobusu na cestu domov, hoci sa nám nechcelo. Isto sa tam o rok vrátime.

AufwiedersehenWien.