Pedagogická a sociálna akadémia a Stredná zdravotnícka škola v Čadci slávili sviatok svojho patróna, sv. Františka

Štvrtého októbra oslavuje meniny František. My sme slávili tento deň v predstihu, v piatok 3. októbra 2014, pretože sv. František z Assisi je patrónom zdravotníckej školy a oslavujeme ho spoločne s pedagogickou školou, keďže jej patrónka sv. Mária Goretti má sviatok cez letné prázdniny.

Slávnostný program začal svätou omšou v školskej kaplnke, ktorú celebroval školský duchovný vdp. Igor Čuntala. Zúčastnili sa jej všetci žiaci, pedagógovia a zamestnanci obidvoch škôl. Svätú omšu sprevádzal spevom školský spevácky zbor Goretti pod vedením pedagóga Mgr. Martina Klimeka a po nej pokračoval koncertom plným duchovných piesní. Program spestrili aj pedagógovia Mgr. Anton Pohančeník a Mgr. Zuzana Ondrejášová inštrumentálnym prevedením skladby Ave Maria. Študentky Martinka Jacková a Veronika Gavláková obohatili hudobnú zložku výstupmi plnými zaujímavostí a posolstiev zo života sv. Fratiška z Assisi. Svojou interpretáciou piesne „Sedembolestná“ si získali veľký potlesk študentky Evka Slepčanová a Lenka Nemcová. Slávnostný deň ukončila pani riaditeľka PhDr. Renáta Kasmanová svojím ďakovným a motivujúcim príhovorom.

Denisa Kullová, IV. UVB