Magnificat 2013

Dňa  30. novembra  2013 sa  v Dome kultúry v Čadci uskutočnil 20. Festival duchovnej piesne katolíckej mládeže Kysúc Magnificat.

Náš kolega  Mgr. Martin Klimek pre regionálne noviny Kysuce povedal: "V novembri 1994 sa uskutočnil prvý ročník festivalu MAGNIFICAT. Išlo o koncert ôsmych speváckych zborov z Kysúc, o spoločné stretnutie a povzbudenie sa. Ja som bol vtedy začínajúci študent na vysokej škole plný plánov, entuziazmu a ideálov. Mojou myšlienkou bolo preniesť duchovnú hudbu z chrámov medzi širšiu verejnosť na koncertné pódium."

Veľkú zásluhu na tom, že sa festival “dožil” 20-tich rokov, má Ľubomír Potočiar, ktorý žiaľ už nie je medzi nami od osemnásteho ročníka. Stal sa hlavným spoluorganizátorom, keď zapojil do organizovania festivalu Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže. Jednotlivé ročníky mali rôzne podoby a formy od povinnej skladby, súťaženia, rozširovania kategórii až po účasť detských zborov. V súčasnosti je ďalším spoluorganizátorom aj Inštitút COMMUNIO.

Tento jubilejný festival mal symbolicky podobu prvého ročníka, pretože boli pozvané všetky mládežnícke spevácke zbory, ktoré sa zúčastnili festivalu počas 20-ročnej histórie, aby spoločne vytvorili slávnostný galakoncert. Na festivale sa už tradične zúčastnil a tak reprezentoval našu školu na verejnosti aj náš spevácky zbor Goretti. Pánovi profesorovi i všetkým študentkám ďakujeme za namáhavú prípravu na festival.