Der erst in Wien - Prvý máj vo Viedni

Dňa 1. mája 2013 sa naši učitelia a niektorí žiaci so svojimi príbuznými rozhodli navšíviť Viedeň, starobylé hlavné mesto Rakúska. Do tohto pozoruhodného mesta sa vybrali s cestovnou kanceláriou CK Trip, ktorej zastupitelia, na čele s vedúcou PhDr. Máriou Kuljovskou sa snažili spríjemniť "účastníkom zájazdu" cestu informáciami o krásach Slovenska a cieli, ktorý mali dosiahnúť.

Potulky po Viedni sa začali v Prírodovedeckom múzeu, ktoré si pochvaľovali najmä najmenší návštevníci, pretože sa tu mohli zoznámiť so všetkými ,,možnými i nemožnými" živými organizmami Zemi, dokonca i vymretými. Ďalšou zastávkou bol Schönbrunn a jeho prekrásne záhrady a fontány, v ktorých sa cítili ako ozajstní králi. Nevynechali ani zoologickú záhradu. Tieto priestory predstavujú úžasný raj pre oddych. Hoci tento deň bol i trochu namáhavý, bol to deň, na ktorý budú dlho spomínať.

Mgr. Michaela Bírová