Metodický deň pedagogických pracovníkov katolíckych škôl a katolíckych školských zariadení Žilinskej diecézy

Dňa 3. apríla 2013 sa na pôde mestského úradu v Žiline uskutočnil 3. ročník Metodického dňa učiteľov katolíckych škôl a katolíckych školských zariadení.

Zišlo sa tu veľa učiteľov zo všetkých typov škôl. Cieľom bola aj vzájomná výmena osobných skúseností. Počas dňa sa v rámci programu vystriedali rečníci: vdp. Slavomír Trnka, ktorý sa vo svojej prednáške venoval modlitbe vo vyučovacom procese. "Neverbálna komunikácia so žiakmi a jej vplyv vo výchovnom procese" bola téma prednášky Mgr. Lehenovej, PhD. (odb. asistentka Katedry psychológie TU). V druhej časti programu boli ocenení pedagógovia a pracovníci katolíckych škôl Žilinskej diecézy za celoživotnú prácu a mimoriadne výsledky v oblasti výchovno-vzdelávacieho procesu. Z rúk Mons. Tomáša Galisa, žilinského biskupa, si prevzala ocenenie aj bývalá riaditeľka našej školy p. Monika Lichnerová. Celý program sa zakončil sv. omšou v Katedrále Najsvätejšej Trojice, ktorú celebroval Mons. Tomáš Galis. Spevom doprevádzali aj naši žiaci a pedagógovia zo speváckeho zboru Goretti.