Týždeň mozgu

Od 11. 3. do 17. 3.  bol  vyhlásený v Slovenskej republike ,,TÝŽDEŇ MOZGU“.

Túto aktivitu inciuje Centrum Memory a Nadácia Memory. Centrum Memory je nezisková organizácia poskytujúca služby ľuďom s poruchami pamäti a Alzheimerovou chorobou. Je jediným zariadením svojho druhu na Slovensku. Týždeň mozgu sa uskutočňuje už od roku 1996, vďaka spoločnej iniciatíve dvoch organizácií – medzinárodnej odbornej organizácie "Society for neuroscience" a neziskovej organizácie "The Dana Alliance for Brain Initiatives", ktorá združuje viac ako 265 významných vedcov a je zameraná na podporu verejného povedomia o pokroku a výskume mozgu. Akcia sa postupne rozšírila do celého sveta a v súčasnosti sa na nej podieľa množstvo partnerských organizácií. V rámci SR túto akciu zastrešuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť v spolupráci s Neuroimunologickým ústavom SAV, Nadáciou Memory a Centrom memory.

Aj naša škola sa tento rok zapojila do akcie "Týždňa mozgu". Trieda I. SAN tréningom pamäti zameraným na zapamätávanie tvári, mien, osôb pod názvom ",Aj tento pán nás včera stretol" a trieda III. VS tréningom pamäti a prednáškou na tému "A vy, ktorí prežívate", ktorá bola zameraná na činnosť a využívanie mozgových hemisfér.

PhDr. Mária Kuljovská