Biela pastelka

Pozerať sa na svet okolo nás nie je samozrejmosť. Je to dar. Mnoho ľudí túto možnosť nemá. Narodili sa slepí alebo im zrak vzala choroba či úraz. Tento hendikep ich obmedzuje vo všetkých aktivitách svojho života. Ako budúce sestry si túto skutočnosť uvedomujeme o to viac, preto sme pomocou nášho dobrovoľníckeho tímu podporili celoslovenskú verejnú zbierku Biela pastelka organizovanú Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Výnos zo zbierky, do ktorej sa 21. septembra v uliciach Čadce zapojili študentky IV.ZA, bude napomáhať programom na pomoc nevidiacim a slabozrakým – kurzy chôdze s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma, práca s počítačmi vybavenými hlasovými výstupmi, ako aj sociálne poradenstvo a rehabilitáciu. Každá pomoc má svoj význam, veď nikdy nevieme, či nebudeme niekedy na ňu odkázaní aj my.