Kurz pohybových aktivít

Tri zo septembrových dní strávila III.ZUA  na Kurze pohybových aktivít. V prvom dni programu sme zavítali do Rajeckých Teplíc, kde sme navšítivili kostol Božského Srdca Ježišovho a Rajeckej Lesnej s unikátnym pohyblivým Slovenským Betlehemom, ktorý z dreva majstrovsky vyrobil pán Jozef Pekara. Duchovný úžitok sme mali zo sv. omše a krížovej cesty.
Nasledujúci deň sme turistikovali na Husárik a podarilo sa nám pomerne rýchlo prísť ku vysielaču. Naskytol sa nám úžasný výhľad, ktorý rozhodne za tú námahu stál.
Tretí deň kurzu bol praktický. Zdravotnícki asistenti nám predviedli poskytovanie prvej pomoci - kardiopulmonálnu resuscitáciu, hmaty, stabilizovanú i protišokovú polohu, obväzovú techniku.
Slnečné septembrové dni našim aktivitám priali. Ďakujeme aj tým, ktorí ich pripravili a zorganizovali.
študentky III.ZUA